Zwykły dzień – rozdział III

przez , 15.sie.2014, w rozdziały

 Ocknęła się jakiś czas później,leżąca w kałuży krwi.Na zegarze dobiegała 10.00. Wiedziała że jest już spóźniona.Pobiegła szybko po mop do łazienki i umyła podłogę z krwi.Założyła plecak na plecy,spięła włosy i wyszła z domu.Nie wiedziała, co ma o tym wszystkim myśleć.Idąc w ciszy do szkoły,zatrzymała się przed miejscem, w którym wydarzył się ten wypadek.Do jej oczu znów napłynęły łzy,a ręka zaczęła ją bardziej boleć.Wyciągnęła z plecaka pudełko i przeczytała kolejne zdanie,które było na kartce.,,Nigdy nie wiesz, co Cię spotka,więc bądź czujna zawsze i wszędzie”. To zdanie znów wydało się być podejrzane.Była bardzo ciekawa, kto to pisał i jaki jest cel tego listu.Schowała wszystko do plecaka i ruszyła dalej.Kolejny raz zatrzymała się w miejscu, w którym znalazła,,małe,magiczne pudełko”,bo tak je nazwała.A tam na ziemi,leżał biały kamyk,który przykuł jej uwagę i którego zabrała ze sobą do szkoły.

rainbow moonstone do kalejdoskopu

  W szkole czuła się pewniejsza. Idąc i rozmyślając, wpadła w grupkę prymusów szkolnych,którzy chcieli ją uderzyć.Innym razem zaczęłaby uciekać,ale nie wtedy, czuła się odważniejsza i wyciągając z kieszeni kamyk,który znalazła,uderzyła jednego z tych chłopaków w oko.Sama nie wierzyła, co zrobiła i pokazując im środkowym palcem gest,odeszła od nich.

wampirek26-142a1c782299fee9408b

  Chłopcy byli w szoku zachowaniem Mejory,zdziwieni nie poszli za nią,tylko zajęli się sobą.Zaczęła się trzecia lekcja,Mejora udając się do klasy,miała wrażenie że ktoś na nią patrzy.

   Po siedmiu godzinach lekcyjnych dziewczyna udała się w stronę domu.Idąc  poboczem,usłyszała czyjeś kroki za sobą.W jej oczach był strach,ale postanowiła się zatrzymać i dowiedzieć się, kto za nią idzie.Osoba, która szła za Mejorą, też się zatrzymała. Mejorze przyspieszyło serce,zaczęła szybciej oddychać.Postanowiła zapytać tę osobę,wcale na nią nie patrząc,kim jest i dlaczego  za nią idzie,więc spytała.

detektyw_d

- Kim jesteś ?

- Nie znasz mnie, ale ja znam Ciebie.Odpowiedziała tajemnicza osoba,po głosie można było poznać, że to mężczyzna.

- Dlaczego za mną idziesz ?-Spytała z zaciekawieniem.

- Pilnuję, by Ci się nic,nie stało .-Opowiedział mężczyzna.

- Ale co miałoby mi się stać?-Spytała.

- Nie bez powodu znalazłaś to pudełko i ten wypadek wcale nie był przypadkowy. -Odpowiedział.

- Skąd o tym wiesz?!Spytała, krzycząc Mejora.

- Przeczytaj kolejne zdanie na kartce,a z pewnością da Ci to dużo do myślenia.A i uważaj na rękę,bo to co mieszka na Twoim strychu,lubi Twoją krew.-Odpowiedział mężczyzna i odszedł.

pol

- Ale co ?! Krzyknęła Mejora i odwróciła się,ale za nią już nikogo nie było.

 Usiadła na krawężniku i otwarła pudełko.Postanowiła spokojnie przeczytać z dokładnością wszystko zapisane na kartce i dowiedzieć się,o co w tym wszystkim chodzi.Na samej górze był napis,mniejszą czcionką ,,Droga Mejoro”,którego wcześniej nie zauważyła.

,, Zatrzymaj się i uspokój,nic nie dzieje się bez przyczyny.Ten wypadek musiał się wydarzyć,ale dzięki niemu da Ci to dużo do zrozumienia o Twoim życiu.Nigdy nie wiesz co Cie spotka,więc bądź czujna zawsze i wszędzie.Zatamuj krwotok i wytrzyj krew. Teraz,gdy już to wykonałaś, możesz przeczytać dalszą część wiadomości,jaką dla Ciebie zostawiłem.Zacznę prosto z mostu,bo nie lubię owijać w bawełnę.Masz na imię Mejora i uczysz się w gimnazjum.Na pewno jesteś teraz zdziwiona ,skąd tyle o Tobie wiem.Ale wierz mi,wiem więcej niż Tobie się wydaje.Chciałem Ci też powiedzieć,że te trzy zapałki nie są w tym pudełku bez przyczyny,mają swój cel,o którym wspomnę w dalszej części wiadomości.Zostałaś wybrana,ale nie przypadkowo,odkąd się urodziłaś,obserwowaliśmy Ciebie,na każdym kroku.Do momentu gdy będziesz gotowa by nam pomóc.Mężczyzna którego pewnie już poznałaś to mój człowiek,który już od dłuższego czasu za Tobą chodzi. Ma to też swój cel.Więc zacznę w końcu, o co mi chodzi,Chcę byś poszła na strych i znalazła tam moje kolejne pudełko dla Ciebie.Pewnie teraz się boisz i mówisz, że tego nie zrobisz. Nie masz wyjścia. Jeśli tego nie zrobisz, znajdę Cię i Cię zabiję.Bo my zawsze wiemy, gdzie jesteś,nawet teraz widzimy Ciebie, jak to czytasz.Gdy pójdziesz na ten strych,weź ze sobą te trzy zapałki.To nie są zwykłe zapałki,każda z nich ma moc.Po odpaleniu każdej z nich,zobaczysz, że Cię nie okłamuje.Tylko pamiętaj!Na strychu, mieszka wiele dziwnych istot .Nikomu o tym liście nie mów i nie pokazuj go,a teraz idź do domu i wykonaj zadanie”.

  Mejora nie mogła uwierzyć w treść wiadomości,więc przeczytała ją kolejny raz,by upewnić się, że to prawda. Następnie udała się w stronę domu…

droga-w-nieznane-krajobrazy-465906-large


2 Comments for this entry

Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 1344
  • Dzisiaj wizyt: 1
  • Wszystkich komentarzy: 9

Obrazek

DSC_0686.jpg